הפעילות בתוך הבתים החמים

ילדים בסיכון

מציאות קשה של מצוקה כלכלית , פיזית או נפשית פוגעת במשפחות רבות ובילדים.
כגון אלימות במשפחה או ילדים שמגיעים להפרעות התנהגותיות קשות בעקבות טרהומה
את הצעקה הבוקעת מליבן של אותן משפחות כבר שנים, רק מעטים שומעים, הן מתמודדות באומץ עם הצרות לבדן, מנסות לשמור על כבודן, אך כוחן הולך וכלה.
בתוך כל התוהו הזה גדל לו ילד בעולם של אי ודאות, בלבול וחוסר יציבות, חושש, מפוחד, מחפש מקום חם, בטוח ומוגן,יד תומכת ומכוונת שתאיר לו את הדרך.

הילדים הללו חווים מצבים של סיכון בתוך הבית או מחוצה לו, הם חשופים למצבי תיסכול , דימוי עצמי נמוך ולהתפתחות של בעיות נפשיות קשות בגיל צעיר.בעקבות זאת הם מגיעים עד לפשע וסמים ומוצאים את עתידם בתוך בתי הכלא בישראל , מטרתנו לאתר את הילדים הללו בשלבים המוקדמים ביותר לבלום את הסיכון והידרדרות ולעלות אותם אל דרך המלך אל עתיד בטוח וטוב יותר.
ילדים אלו חווים מחסור החל מסיפוק הצרכים הבסיסים הנחוצים ביותר בכדי לגדול כראוי ועד למצבים קיצונים של הזנחה והתעללות המביאה את גורמי הרווחה בעיר לעשות את הצעד הכואב של הוצאת ילד מהבית

הפתרון בתים חמים

מסגרות לילדים בגילאי 6 עד 12 שמטרתם למנוע לכתחילה את המצב שילד יכנס למצב של סיכון , הארגון מפעיל כיום 3 מועדוניות טיפוליות במתכונת "בתים חמים" הצוות המסור והמיומן בכל מועדונית כולל: 3 מדריכים, עובדת סוציאלית, מנחת צוות, מטפלת רגשית ואם בית.
מספר המטופלים במועדוניות מגיעה ל-50 ילדים
הילדים שאנחנו מאתרים מגיעים לבתים החמים מיד לאחר שעות הלימודים עטופים מבוקר ועד הערב במבוגרים אנשי חינוך ופסיכולוגים.
הצוות המקצועי במקום מקבל את הילדים בחום ומגיש להם ארוחות חמות בצהרים ובערב ומקנה להם הרגלי אכילה תקינים .הצוות מסייע לילדים בהכנת שעורי הבית ובתגבור ללימודי במקצועות החשבון , אנגלית ושאר מקצועות שהם מגלים בהם קשיים לימודיים , הלימוד מועבר בצורה חויתית ומהנה .
לאחר שנים של השקעה בכל הנצרך לילדים אלו בכדי לגדול בריאים ומוגנים , ממשיכים הילדים את דרכם במסגרות הרגילות כל אחד לפי שאיפותיו הטובות ובוחרים את עתידם אך השנים הראשונות שלהם במסגרות של א.י.ל שם קיבלו את חבל ההצלה ואת קרש הקפיצה לחיים מוצלחיים, אלו השנים אשר חרוטים על ליבם תמיד .
ההצלחות שלנו הם כ 90% במידה והילד מגיע אלינו בשלבים הראשונים של הסיכון , מכתבי התודה מההורים , הילדים מוסדות החינוך ורשויות העיר מעידים בעד עצמם עד כמה מסגרות אלו חשובות לילדים .

פעילות טיפולית בכלבים

סדנאות הורים וילדים

הארגון שם דגש על שיפור היחסים בין ההורים לילדים, ע"י העצמת סמכות הורית, גבולות וקשר חם ונכון עם הילד, פעילות הארגון אינה מחליפה את ההורים, אלה הופכת אותם להורים טובים יותר.

פעילות קהילתית

אנו מאמינים שע"י הגדלת רמת הסיפוק וההנאה בחיים נעשה את ההורים רגועים יותר ומאושרים יותר את המשוב החיובי מרגישים מיד בבית עם הילדים ובשלום הבית עם בן הזוג.
על כן ארגון א.י.ל מארגן פעילות קהילתית כחוגי ציור ואמנות למבוגרים, סדנאות להעצמה הורית, ריקוד, הרצאות בנושאים אקטואליים וחיוניים בחיי המשפחה, טיולים ואירועים חברתיים.

גלילה לראש העמוד